Loading...

Sú ovocné šťavy zdravé alternatívne k sóde?

Sú ovocné šťavy zdravé alternatívne k sóde?
Autor: Scott Morefield

Ako značné percento rodičov starostlivo opustia HFC, ako aj sódy naplnené cukrom ako životaschopná voľba nápojov pre svoje deti, korporácie využívajú spôsob, ktorý si uvedomujú zdravie tým, že tlačia ovocné šťavy ako zdravú alternatívu. Mnoho rodičov, ktorí si kupujú šťavy, sa domnievajú, že sa rozhodujú inteligentne, bežne od výstredného zdravia a wellness vyhlasuje, že tvorcovia džúsu sú umiestnené na štítkoch. V skutočnosti by však rodičia mali byť nielen platení záujmu o kalný zoznam komponentov, ktorý sa skrýva za týmto jasným, farebným a príťažlivým predným štítkom, ale mal by však tiež prehodnotiť kŕmenie svojich detí spracované ovocné šťavy.

Niektoré komponenty, na ktoré si môžete pozrieť

Ukázalo sa, že benzoát sodný-znižuje mitochondriálnu DNA kvasinkových buniek a podľa profesora Petra Piper z Sheffieldskej univerzity by to isté mohlo z dlhodobého hľadiska urobiť presne pre ľudské bunky. Okrem toho dve nedávne štúdie financované britskou vládou zistili, že benzoát sodný nepriaznivo ovplyvňuje správanie detí. Ak to nestačilo, benzén, pochopený karcinogén, sa vyskytuje, keď sa benzoát sodný kombinuje s kyselinou askorbovou (vitamín C), ako aj konzervačným benzoátom draselného.

Prírodné príchute – alebo v podstate akýkoľvek typ kombinácie molekúl, ktoré môže chemik získať zo „prírodných“ zdrojov, aby sa ich jedlo ochutnalo alebo vyzeralo špecifickým spôsobom. Zdroje týchto príchutí zvyčajne nemajú čo dokončiť typ šťavy inzerovaného na štítku.

Carmine (tiež nazývaná Crimson Lake, Cochineal, Natural Red #4, C.I. 75470, E120) – alebo hmyzom telá s práškovým mierkou varené v amoniaku a spracované ako potravinová prísadňa, je určite príkladom niečoho, čo pochádza z „prírodného“. Zdroj, ktorý nemá čo dokončiť s tým, čo je na štítku. Rozdrvené chrobáky niekto?

Farby potravín – napríklad červená #40, súviseli s hyperaktivitou a ďalšími problémami so správaním. Početné podnikanie využíva na ušetrite peniaze na ušetrenie peňazí odvodené od potravín odvodeného z ropy.

Maltodextrín-je škrobom podobnou škrobom, niektorí výrobcovia pridávajú do ovocných šťavy, aby na štítku mohli vykonať „poisťovacie nároky na vysokej vlákne“. Prečo udržiavať prírodnú vlákno v šťavy, keď môžete samozrejme ušetriť peniaze pridaním cenovo dostupného chemicky doladeného cukru vyrobeného z kukurice GM, o ktorej sa ukázalo, že podporuje prírastok hmotnosti?

Cukor/fruktóza – nepriaznivé zdravie a wellness následky cukru sú dobre známe. Mnohí rodičia si však neuvedomujú, že deti si môžu pri ovocných nápojoch užívať toľko alebo oveľa viac cukru ako v sódach a nezdravých potravinách.

Skryté prekvapenia

Zložky, od ktorých sa neočakáva, že budú komponentmi-napríklad olova (85 percent nápojov s predložením detí zahŕňajú značné úrovne olova), ako aj toxický fungicídový karbendazim, ktorý sa nedávno objavil v 15 percentách vzoriek pomarančovej šťavy vyhodnotenej FDA. Carbendazim je v USA nezákonný, avšak v mnohých krajinách, ktoré tu vyvážajú ovocie. Okrem toho je neorganické ovocie priviazané k rohovke toxických pesticídov, ako aj chemikálií, ktoré sú nielen zlé pre chyby, avšak aj ľudia.

Rodičia nedosahujú svoje deti žiadne zvýhodnenie nahradením jedného nezdravého nápoja za druhého. Úžasné nápoje, či už sódy alebo ovocné šťavy, boli pevne spojené s obezitou mládeže. V roku 2005 pediatria uviedli, že už ťažký predškoláci, ktorí sa ujali nádherného nápoja, keď alebo dvakrát denne zdvojnásobil svoje nebezpečenstvo, že skončí, že bude vážne obézny len o rok neskôr. Výskumná štúdia neobjavila žiadny rozdiel medzi ovocnými šťavami, ako aj s cukrom naplnenou kool-aid.

Korporácie, ktoré pedagujú túto propagandu, s potešením preformátujú, prebaľujú, relabel, premenujú, ako aj remarket svojho jedu, pokiaľ ich netušiaci rodičia neustále kupujú a kŕmili ich svojim deťom. Veci sa značne nezmenia, kým väčšina spotrebiteľov nezačne čítať komponenty, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane štítku namiesto propagandy na prednej strane.

Zdroje tohto krátkeho článku zahŕňajú:

O autorovi:
Scott získal titul MBA z East Tennessee v roku 1998, ako aj oženil sa so svojou manželkou Kim.
2002. Sú online v kopcoch East Tennessee so svojimi štyrmi malými deťmi. Scott aj Kim Blog o rodičovstve, manželstve, zdravom životnom štýle, výžive, ako aj o domácich zariadeniach na www.amorefieldlife.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.