Loading...

Je CTE tikajúca časová bomba pre telocvične bojových umení?

CTE otriasla profesionálnym športovým svetom na najvyššej úrovni, pričom NFL súhlasila s takmer 1 miliardami dolárov na vyrovnanie za spustošenie otrasov svojich hráčov. Súdne spory sa zamerali na obvinenia z podvodu a pokrytie UPS, pokiaľ ide o realitu traumy hlavy v lige. Keďže veda, ktorá sa vyvíja, sa vyvíja, existuje dôvod domnievať sa, že zodpovednosť môže stekať na nižšie úrovne športu, ako aj na neprítomné podvody a podvod. Zákon nedbanlivosti môže byť dostatočný.

Začiatkom tohto mesiaca bola uverejnená štúdia s ďalekosiahlymi dôsledkami vo svete kolíznych a bojových športov. Vedci dokázali preukázať, že opakovaná expozícia sub-konsívnym úderom stačila na to, aby viedla k CTE. Nie sú potrebné žiadne otrasy alebo knockouty.

Prečo by sa to malo týkať bojových umení a akadémií bojových športov? Ak tvrdé zápasy, ktoré vedie k rutinným kumulatívnym subkonkurenčným vplyvom, je základom vašej telocvične, môže to potenciálne viesť k zodpovednosti, ak sa študenti následne vyvinú choroby.

V záujme tohto článku nehovorím o profesionálnych alebo amatérskych bojovníkov, ktorí si vyberajú určité metódy odbornej prípravy, aby sa pripravili na prísnosť konkurencie. Diskutujem o hobbyistických študentmi, ktorí tvoria väčšinu zisku, ktorý vytvára študentské telo v typickej telocvični bojových umení. Bojové športové školy vo veľkej miere uspokojujú širokú verejnosť, ktorá predáva veci, ako sú chudnutie, dôvera, sebaobrana a budovanie zručností. Vývoj neurodegeneratívneho ochorenia nie je v brožúre.

Ak sú metódami vyučovanými v telocvični vystavení opakovaným vplyvom na hlavu a rozvíjajú úspešné súdne spory CTE proti telocvični, nie je príliš pritiahnutým nápadom.

Prípad Britskej Kolumbie v roku 2006 zašiel tak ďaleko, aby zistil, že študent zranený pri sledovaní výcviku inštruktorov môže nielen uspieť v nároku na nedbanlivosť, ale aj to, že zrieknutie sa zodpovednosti nie je za týchto okolností účinné. Nasledujúce pripomienky, ktoré hodia zrieknutie sa, by sa mohlo ľahko rozšíriť na súdne spory CTE –

[72] V každom prípade zistím, že zranenie, aké zažilo pán Parker, nespadá do rozsahu vzdania sa. Podľa môjho názoru pán Parker tým, že sa zapojil do lekcií boja proti streľbe, akceptoval určité riziká zranenia, ale neakceptoval riziko zranenia v rukách svojho inštruktora, ktorému veril, že mu neublíži. Je rozumné, aby pán Ingalls hľadal zrieknutie sa z nehôd, ktoré sa vyskytli v prípade, že sa študent zranil v dôsledku nesprávneho pádu alebo vykonania kroku, alebo bol zranený iným študentom v priebehu cvičenia. Nie je však rozumné, aby sa pán Ingalls snažil vylúčiť z vlastnej nedbanlivosti, keď vykonáva demonštráciu, v ktorej má úplnú kontrolu nad bezpečnosťou študenta. Pán Parker nebol požiadaný, aby súhlasil s týmto rizikom a neurobil tak.

Ak prevádzkujete pre ziskovú telocvičňu pre hobbyistských študentov, je múdre nielen porozumieť nebezpečenstvu otrasov mozgu, ale aj vyvíjajúcej sa vedy, ktorá sa týka nebezpečenstiev kumulatívnych sub -otrasových vplyvu. Ak tak neurobíte, môže to viesť nielen k nepotrebovanej škode, ale aj k potenciálne ochromujúcemu súdnym sporom.

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Čo sa bude povedať o bezpečnosti zmiešaného bojového artsnovembra 2017 v „bezpečnostných štúdiách“
CTE spojené s trvaním kontaktu viac ako otrasové história 17, 2015 v „bezpečnostných štúdiách“
Journal Neurotrauma Diskutuje o vplyvoch hlavy na šport a degeneráciu mozgu 27, 2016 v „bezpečnostných štúdiách“

Leave a Reply

Your email address will not be published.