Loading...

Ontário legalizuje turnaje amatérskeho zápasu a pannations; BJJ zostáva nezákonnou aktualizáciou

30. novembra 2017 – kontaktoval som Ministerstvo cestovného ruchu, kultúry a športu Ontária, aby sa objasnilo, aké usmernenia, ktoré sa určené PSO umožňuje používať pri dohľade nad zápasom o zápas a pankračný súťaže. V trochu zmätenej odpovedi ministerstvo zastáva pozíciu, že BJJ nie je „zápasiť“ a napriek tomuto nedávnemu vývoju zostáva v Ontáriu nezákonný. Tu je ich odpoveď:

Ministerstvo uznalo združenie Ontario Grappling Association (OGA) za šport zápasu a pankrácie. OGA by mala používať vhodné usmernenia, ako je opísané v ich medzinárodnej federácii, zápas United World Wrestling.

Viac informácií týkajúcich sa toho, ktorý súvisí s tým, nájdete nižšie:
Pankration –
Zápas –

Ministerstvo vníma brazílsky Jui-Jitsu za iný šport a zostane nezákonná, kým organizácia nespĺňa všetky požiadavky v politike rozpoznávania športu.

_______________________________________

Začiatkom tohto roka vláda Ontária vykonala svoje právomoci podľa oddielu 83 kanadského trestného zákonníka tým, že amatérske bojové športy organizovali provinčne uznávané športové organizácie (PSO).

V čase vlády stanovila nasledujúci zoznam amatérskych bojových športov, ktoré by mohli byť legálne, pokiaľ bola určená PSO na ich reguláciu:

boxer

hrebeň

jiu jitsu

judo

karate

kickbox

thajský

pankratácia

takwondo

zápas

vŕzganie

Vláda neuznávala žiadnu PSO za zápas alebo pankráciu v čase, keď prešli nákupom v rade 1087/2017.

To sa teraz zmenilo. Začiatkom tohto mesiaca provincia označila združenie Grapping Association Ontario („OGA“) za PSO pre pankratáciu a zápas.

Aj keď vláda ešte nezaznamenala toto označenie, potvrdil som ministerstvom cestovného ruchu, kultúry a športu Ontária, že to platí, že zástupca odporúča takto:

“Ahoj Erik,

Áno, ministerstvo nedávno ponúklo uznanie združeniu Ontario Grappling Association pre šport zápasu a pankrácie. Sme v procese, že žiadame našu komunikačnú pobočku o aktualizáciu našej webovej stránky. “

OGA tiež uverejnila list s vlastným vysvetlením schválenia

Je potrebné si uvedomiť, že Ontario zaujal pozíciu, že bojové športy, ktoré nie sú pod dohľadom desigangovaného PSO prerušuje trestný zákonník. Táto pozícia je legálne sporná, keď sa týka súťaží o zápasenie, ale oficiálna línia je táto – amatérske zápasenie turnaje sú teraz legálne v Ontáriu, pokiaľ sú pod dohľadom určený PSO (s významnými zápasmi výnimiek, ktoré majú byť v súlade so školom alebo a Univerzita, kde „sa vyžaduje povolenie od príslušnej školy alebo univerzitnej atletickej asociácie alebo jej pridruženej spoločnosti“). Inými slovami, vláda vytvorila pre šport monopol. Súťaže mimo tohto modelu môžu byť stále otvorené obvineniam z trestného činu.

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

Ontário sa chystá kriminalizovať amatérske bjj a potápanie od 1. júla 2017 June 29, 2017 s 6 komentármi
Ontário označuje provinčnú športovú organizáciu pre amatérsky jiu-jitsu v provincii 21. 2018 v „Atletics Commission of Ontario“
Boli vykoľajené kanadské amatérske majstrovstvá MMA? 10. februára 2014

Leave a Reply

Your email address will not be published.