Loading...

5 Jednoduché metódy na rýchle squash úzkosť

Bez ohľadu na to, do akej miery veľa tried jogy chodíte, alebo presne, ako pokojne sa snažíte zostať, život na vás hodí niekoľko stresových okamihov. Jedného dňa si môžete spoznať, že ste si úplne nepamätali o pracovnej prezentácii, ktorá sa má na to za hodinu, zatiaľ čo druhá môžete telefonovať od inštruktora vášho dieťaťa o niektorých problémoch, ktoré má váš mladý v škole. Kedykoľvek sa však niečo také vyskytne, keď sa začnete napnúť, existujú veci, ktoré môžete urobiť, aby ste zastavili úzkosť v jej stopách. Každý je iný, takže skúste niektoré z nich, aby ste videli, čo pre vás funguje najlepšie:

Dýchaj to.

Zásadným práve tu využíva všetky vaše pľúca, nielen hornú časť. “Keď sa chystáte kopaným chrbtom bránice, ktorý sa rozširuje do spodnej časti pľúc, získate skvelú výmenu kyslíka, vaše srdce nemusí pracovať tak tvrdo, ako aj váš krvný tlak, ako aj srdcový rytmus, klesajú, klesajú, klesajú, klesajú. ”Uvádza Alice Domar, PhD, partnerka profesorky v Harvard Medical Institution, ako aj výkonná riaditeľka Domarského centra pre zdravie mysle/tela. Vyskúšajte to tým, že sa zhlboka nadýchnite, rozšírite prsia aj brucho, zatiaľ čo počítate na štyri. Potom, keď vydýchnete, odpočítajte späť na jeden. Urobte to trikrát alebo štyrikrát, ako sa začnete cítiť lepšie.

Otvorte aplikáciu Fitbit.

Potrebujete oveľa viac vedenia? Ak máte Fitbit Blaze, Fitbit Fee 2 alebo Fitbit Fee 3, Ionic alebo Versa, choďte do aplikácie Kick Back a dodržujte jednu zo sprievodcovských dýchacích relácií. Aplikácia vyrazí vašu srdcovú frekvenciu a prichádza s individualizovaným dýchacím vzorom, ktorý vám pomôže cítiť sa oveľa lepšie až dve minúty (rovnako je tu päťminútová relácia, ak chcete ísť dlhšie).

Oblečte si potešenú tvár.

„Usmievanie sa môže byť rýchlou a pôsobivou metódou, pretože množstvo svalov v dohode je spojené s vagusovým nervom, ktorý uľahčuje relaxáciu,“ uvádza Heidi Hanna, PhD, výkonná riaditeľka Amerického inštitútu úzkosti, ako aj autor streshaholic. Nemôžete sa v tejto chvíli skutočne usmievať? Pokúste sa to predstaviť. “Dokonca len veríte, že sa s úsmevom vo vnútri môže opatrne stimulovať tieto svaly, aby vám pomohli relaxovať – a môže dokonca vyvolať skutočný úsmev!” ona povedala.

Dajte svoj mozog, aby ste pomohli.

„Ak ste v režime Freak-Out, navrhujem niečo, čo mi telefonujem, zastavte sa, dýchajte, odráža, vyberte,“ uvádza Dr. Domar. Presne takto to funguje: Najprv si predstavte skutočnú značku zastavenia. Potom sa zhlboka nadýchnite. Ďalej sa ukážte tým, že sa pýtate, čo sa skutočne deje, a tiež vás spustíte na paniku. Nakoniec sa opýtajte, čo teraz môžete urobiť ideálne, v tejto chvíli, aby ste si pomohli cítiť sa lepšie – ako volať dobrého priateľa alebo ísť na prechádzku. „Vaša myseľ okamžite ide do najhoršej situácie, avšak to nerobí veľa dobra,“ uvádza Dr. Domar. “Tento proces vám môže pomôcť zabrániť vám v panike.”

Pohyb!

“S akútnym stresom nemôžete vždy len uveriť, ako si povedať, aby ste sa upokojili,” uvádza Belisa Vranich, vedecká psychológka a autorka spoločnosti Breathe. „Keď je zdôraznené, vaše telo sa správa, akoby existovala fyzicky nebezpečná situácia-teda reakcia boja alebo letu. Robiť niečo fyzické môže upokojiť oveľa ľahšie upokojenie. “ Jej návrh: Bežte okolo bloku, urobte 10 burpees alebo objavte nejaký ďalší výbuch aktivity, ktoré metabolizujú reakciu úzkosti. Výsledok: pokojnejší, šťastnejší.

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie nesmiete využívať na diagnostikovanie alebo liečbu problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej fyzickej fitness rutiny vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Alice Oglethorpe

Alice Oglethorpe je spisovateľka na voľnej nohe a editorka so sídlom v Chicagu v štáte IL. Zahŕňa zdravie, šťastie, kondíciu, ako aj čokoľvek iné, čo vzbudzuje jej záujem. Jej práca sa objavila v časopise O, časopise Oprah, Self, Shape, Fitness, RedBook, Health, oveľa lepších domoch a záhradách, dnes psychológia, skvelé upratovanie, ako aj ďalšie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.