Loading...

6 Pohodlné korenie s obrovskou chuťou a výhodami

Chladné zimné sezónne dni vám môže túžiť po pohodlí a teplo, sedieť na gauči so skríženými nohami s horúcou miskou karí. Pochopili ste však, že korenie ponúka aj fantastické výhody pre zdravie a wellness? Mnohé zahŕňajú silné antioxidanty, ktoré bojujú proti zápalu a chránia vás pred chorobami. Navyše, korenie robí zdravé komponenty ešte oveľa príťažlivejšie, pomáha vám položiť slanú trepačku a vyhnúť sa tomu dabu masla. „Ako domáci kuchár je jednoduché nudiť sa,“ hovorí Angela Ginn-Meadow, RD, LDN, CDE, hovorkyňa Akadémie výživy a dietetiky. „Ale korenie je fantastickou metódou na objavenie jedál. Motivujem všetkých svojich klientov k tomu, aby verili za soľou, tukom, ako aj cukrom, ako aj v teple pre vaše zdravie a wellness, ako aj wellness. “

Tu je šesť korení, od sezónnych superfoodov po denné obľúbené, ktoré ponúkajú obrovskú chuť a výhody.

Kurkuma

Trendy kurkuma dostane zlatú hviezdu ako protizápalové jedlo. Táto dynamická žltá farba pochádza z kurkumínu, silného antioxidantu, ktorý môže upokojiť váš žalúdok, zmierniť bolestivé kĺby, pomáhať bojovým chorobám, ako aj ďalších. Kurkuma zemitá, ako aj zložitá, dodáva hĺbke aj farby do karí s hydinou, miešané vajcia, opečené greeny, ako aj nápoj momentu, zlaté mlieko.

Zázvor

Ginger Merry, ako aj jasný, poskytuje množstvo liečivých vlastností, ako aj to najlepšie pre problémy s bruškami. Položte na zázvorový čaj pre nevoľnosť alebo rozbaľte žuvanie pre pohybovú chorobu. Ukázalo sa tiež, že znižuje bolesť svalovej hmoty, výhody pre športovcov. Ostré, čisté brnenie čerstvého koreňa spôsobí, že váš domáci chai je skutočne magický. Je to tiež zhoda pre lososa, ekologické fazule, ako aj pre rozruch.

Škorica

Teplá, ako aj známa škorica môže znížiť vaše nebezpečenstvo pre cukrovku, ako aj pre srdcové choroby. Je to nevyhnutný hráč v tekvicovom kolách Spice a prináša vôňu pečenia sviatkov. Mnohí ľudia spolupracujú s škoricami so sladkosťami, ale tiež sa pohybuje slanými. Posypte ho ranným ovosom alebo celozrnným toastom, alebo ho nechajte dráždiť z paradajkových omáčok, ako aj z tmavej zelene.

Štrbina

Chiles zabaľujú skutočné teplo, od kopu do valca. Sušené aj zem, strácajú tento čerstvý vitamín C, ale antioxidanty sa nakoniec koncentrovali oveľa viac. Kapsaicín, aktívna zložka, mierne zvyšuje váš metabolizmus a Cayenne dokáže obmedziť chuť do jedla, takže za šialenstvom vodnej vody z Cayenne-Lemon. Aj keď je to oveľa lepšie ako čistenie, budete sa tešiť z týchto korenín ešte oveľa viac pri varení, napríklad výdatná chilli vegetariánsky a bean. Navyše, Sriracha už nie je len korenie, je to prakticky metóda života.

Kmín

Ak prosíte, „nie tak dobre pikantné!“ V reštauráciách je RACIN vaše bezpečnostné korenie. Mierne aj jemné semená rasca pochádzajú z presne rovnakej rastliny ako čerstvé listy koriandra a majú podobnú kvalitu. Rascin pokračuje prakticky čokoľvek v Indii, ako aj Latinskej Amerike, ako aj to, že ju uznávate ako základnú poznámku vo vašej Tikka Masala, ako aj Tacos.

Čierne korenie

S najväčšou pravdepodobnosťou siahnete po mlyne z korenia bez druhej myšlienky, ale denné čierne korenie má zdravotné a wellness výhody. Štúdie ukazujú, že to môže pomôcť zvýšiť a oveľa efektívnejšie. Pridajte veľkorysé brúsenie k grilovaným steakom, kotletam, ako aj zeleniny, ako aj čokoľvek iné, čo máte varenie.

Zoznam sa tam nezastaví. Zložte stojan na chuť a začnite sa baviť. Predpoveď chuti na budúci rok je predpovedanie výbušných raňajok, silných grilovacích trenia a veľa korenia. Hardcore Foodies posúvajú vzory na ďalšiu úroveň s francúzskou espeletou, Stredným východom Sumac, ako aj s severoafrickou Ras El Hanout. Fantastická správa je, že ak pôjdete do akéhokoľvek typu obchodu s potravinami, uvidíte oveľa viac korenia z oveľa viac častí sveta ako kedykoľvek predtým. Pre každú paletu je niečo.

Korenie ide, takže vyhodia a vymeniate vždy, keď sa farebná, ako aj aróma začne vyblednúť. Toasting prináša najviac charakteru. Nerobte sa však príliš veľa o meraní lyžičiek. „Vyžadujeme oveľa viac výskumnej štúdie o presných množstvách konkrétneho korenia,“ diskutuje Ginn-Meadow. „Niektorí z mojich klientov cukrovky sa pýtajú na tablety škorice, ako aj na dôležitý rozmarínový olej, ale nenavrhujem ich. Rovnako veľa chuti môže byť toxická, pri maximálnych čajových lyžičkách 2 až 3 – ale to je oveľa viac, ako by ste zvyčajne jedli v jednej porcii! Oveľa lepšie začať pridávať posypanie priamo tu, ako aj tu, ako aj potešiť korenie ako prirodzenú súčasť vášho varenia. “

Hladný po viac? Ukončite príchuť týmito chutnými receptami.

Ľahký recept na zlaté mlieko (kurkuma čaju)

Zdravý recept: ovos rezaný z tekvicovej ocele

Zdravý recept: pošírované vajcia v pikantných paradajkách Sauce

10 čerstvých bylín s obrovskou chuťou a výhodami

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie by ste nemali využívať na diagnostiku alebo liečenie problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej rutiny fyzickej zdatnosti vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Becky Duffett

Becky Duffett je prispievajúcim editorom výživy pre Fitbit, ako aj spisovateľom života s nadšením pre dobre stravovanie. Bývalá editorka kuchárok Williams-Sonoma, ako aj absolventka školy varenia v San Franciscu, upravovala veľa kuchárskych kníh a mnohých receptov. City Living ju zmenila na závislého od rotácie – ale stále by radšej jazdila na koni. Žije v najroztomilejšej komunite v San Franciscu, stojí víkendy na poľnohospodárskom trhu a snaží sa skontrolovať v pekárni, ako aj pečiť obrovské večere pre priateľov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.