Loading...

7 dôvodov, prečo by ste mali používať protokol tréningu

od Matta Weik

Ste typ človeka, ktorý chodí do posilňovne bez plánu? Iste, viete, aké časti tela budete zasiahnuť, ale nemáte potuchy, aké cvičenia použijete alebo koľko váhy plánujete tlačiť? Ak áno, pravdepodobne ste typ človeka, ktorý už roky chodil do telocvične a stále vyzerá rovnako. Potrebujete protokol tréningu.

Teraz, to, čo sa práve hovorilo, môže byť tvrdá tabletka na prehltnutie, ale viackrát ako nie, ľudia, ktorí bezcieľne prechádzajú svojimi tréningmi bez plánu, zriedka niekedy vidia najlepšie výsledky z ich tréningu. Prečo je to? Je to jednoduché, chýba im takmer všetky aspekty toho, čoho sa v tomto článku dotknem nižšie.

Ak ste typ človeka, ktorý z ich tréningu nevidí maximálne výsledky, je čas chytiť sa denníku tréningu a začať vidieť požadované výsledky. Nižšie uvediem sedem dôvodov, prečo by ste mali používať denník tréningu, ak chcete zostaviť sval a vyzerať čo najlepšie.

1. Nedostatok pamäte

Neberte to ako osobný útok, ale pravdepodobne si nepamätáte všetko, čo ste urobili v telocvični v predchádzajúcom týždni. Poznáte cvičenia, váhu, opakovania, súpravy, obdobia odpočinku? A nie hádanie. Hovorím o 100% presnosti. Nerobte si starosti, ani si nepamätám. Mám úžasnú spomienku, je to len krátke. S protokolom tréningu sa môžete pozrieť späť na to, čo ste urobili v predchádzajúcich tréningoch, aby ste sa uistili, že postupujete. „Dostatočne blízko“ funguje iba v podkovoch a granátoch.

2. Inšpirácia a motivácia

Ak strácate motiváciu v telocvični, je to pravdepodobne preto, že nemáte zavedený cieľ. Nesledujete nič, a preto nevidíte žiadny pokrok. S protokolom tréningu sa môžete obzrieť a zistiť, že vaša lavica zvýšila určitú váhu alebo svoj drep, mŕtvy ťah, atď. Keď vidíte skutočné výsledky, je ľahšie zostať motivovaní a inšpirovaní, aby ste sa neustále tlačili v tlači telocvičňa verzus práve prechádza pohybmi.

3. Progresívne preťaženie

Nevidíte žiadny pokrok od svojho tréningu? Je to pravdepodobne preto, že svaly nepreťažujete postupne. Musíte ich tlačiť ťažšie ako naposledy. Ak ste za posledný mesiac položili 225 za 10 opakovaní, v skutočnosti nepostupujete. Ďalšie cvičenie, tlačiť na 12 opakovaní alebo skúste zvýšiť hmotnosť 5-10 libier. Ak chcete zmenu, chcete dať svaly pod väčším stresom ako vaše predchádzajúce tréningy. A jednoduchý spôsob, ako zaistiť, aby ste pokračovali v preťažení svalu, je sledovanie všetkého v denníku tréningu.

4. Naplánujte si svoje tréningy

Nielenže môžete ušetriť čas, keď si naplánujete tréningy, ale máte sprievodcu, čo je potrebné dosiahnuť každé cvičenie. Chôdza do telocvične bez plánu nie je nikdy dobrý plán. V skutočnosti sa pravdepodobne len pohybujete na váhe bez toho, aby ste vlastne robili niečo. Keď plánujete školenie pomocou protokolu tréningu, môžete sa ubezpečiť, že viete, čo robíte každé cvičenie, váhu, ktorú musíte použiť, rozsah opakovania a počet sád. Plánujete zlyhanie, keď sa neplánujete. Získajte to?

5. Sledovanie

Všetko v živote je hra s číslami. Od vášho zdravia po vaše podnikanie, až po [vyplňte prázdne miesto s tým, čo chcete]. Ak chcete vidieť akýkoľvek druh pokroku vo vašom živote a tréningu, potrebujete sledovací systém. Pomocou denníka tréningu máte prostriedky na sledovanie tréningov, aby ste zistili, ako vaše váhy, opakovania a súpravy postupujú, aby ste sa uistili, že ste „na dobrej ceste“, aby ste dosiahli svoje ciele (nech už sú čokoľvek). Chápem, že nemusí byť „pohodlné“ zapísať všetko. Ale radšej by ste videli výsledky alebo by ste boli leniví? Výber je na tebe.

6. Zodpovednosť

Protokol tréningu je úžasný spôsob, ako sa považovať za zodpovednosť. Dávate sa na háčik a upozorníte na tréning, ktorý je pred vami. Keď si ponecháte denník tréningu, je ťažšie pieskovať vaše tréningy a nevydávať úsilie potrebné na to, aby ste sa posunuli bližšie k svojim cieľom. Zostavenie vašich cieľov do denníka tréningu a snaha o ich dosiahnutie môže posunúť vaše myslenie do zabezpečiť, aby ste dostali zadok do telocvične a pomocou plánu, ktorý ste vytvorili vo svojom denníku tréningu, aby ste sa posunuli bližšie k požadovaným výsledkom. Čo je koniec koncov, aký zmysel ísť do telocvične a tráviť celý čas tam, ak nemáte na mysli cieľ alebo niečo, čo chcete dosiahnuť?

7. Lepšie výsledky

Pri používaní denníka tréningu je takmer nemožné nevidieť výsledky, ktoré hľadáte. Pokiaľ postupne preťažíte svoje svaly a dodržiavate plán, ktorý ste stanovili pre každé cvičenie, mali by ste vidieť pokrok zo svojho tréningu, pokiaľ vaša strava nie je úplnou katastrofou. Ak tiež nepoužívate protokol tréningu na sledovanie svojho pokroku, ako dokonca viete, či sa pohybujete vpred? Pre všetko, čo viete, by ste mohli ustúpiť (čo by bolo zničujúce).

Celkovo vzaté, urobte si láskavosť. Ak nepoužívate denník tréningu, buďte online a investujte do jedného, alebo doJednoduché vyhľadávanie šablón Google pre bezplatné šablóny, ktoré si môžete stiahnuť alebo vytlačiť. Keď začnete implementovať denník tréningu do svojich tréningových stretnutí, výsledky môžu byť ťažké ignorovať, keď sa pozriete na seba v zrkadle. Ďakujeme mi neskôr.

Leave a Reply

Your email address will not be published.