Loading...

Blog Southwestern Law School Blog zameriava sa na športový zákon Profesor Jeff Birren

Matthew J. Downen ’20
Zábava

Kompetencia profesora Birrena bola vyzdvihnutá v dvoch nedávno publikovaných článkoch v športových sporoch, výstrahy o športových právach založených na predplatení.

Cesta profesora Birren’s Sports Law sa začala v roku 1980, keď ho Oakland Raiders najali na pozícii prednej kancelárie na základnej úrovni. V roku 1981 pracoval na súdnom konaní týkajúcich sa NFL, Raiders a Los Angeles Memorial Coliseum Commission. Skúsenosti profesora Birren v spolupráci s vplyvnými právnikmi Lasky, Joseph L. Alioto a Max Blecher vyvolali jeho túžbu vykonávať právne vzdelanie. Profesor Birren ambiciózne sa vo večerných hodinách zúčastnil na juhozápade, keď pracoval na plný úväzok s externým poradcom tímu. Po ukončení štúdia sa pochválil viac skúseností v súdnej sieni ako väčšina právnikov za desaťročia. Následne sa v roku 1985 stal prvým interným prokurátorom Raider a bol povýšený na generálneho poradcu po 12 rokoch špecializovanej služby organizácii.

Jeden z najnovších periodík profesora Birrena zahŕňal kontroverznú otázku bývalých hráčov NFL, ktorí dostávali štátne pracovníkov kompenzácie za svoje podstatné zranenia, ktoré utrpeli pri hraní mimo štátnych organizácií. Prevažná väčšina bývalých hráčov sa ocitne takmer ochrnutá alebo trpí traumatickými zraneniami mozgu, ktoré menia svoj každodenný život do istej miery nepredstaviteľné. Hráči bohužiaľ v tejto pozícii mentálne a fyzicky nemôžu pracovať alebo viesť normálny život, nútia ich zúfalstvo, aby hľadali kompenzáciu.

Pravidelné bezchybne bezchybne vysvetľuje jurisdikčný boj medzi programami odmeňovania štátnych pracovníkov, hráčmi a ich budúcimi organizáciami. Tento článok zobrazuje právnu kontroverziu medzi bývalým hráčom NFL a rodákom z Los Angeles Larry Tripplett a Indianapolis Colts. Profesor Birren vyjadril zložitú analýzu súdu zmluvy Larryho Tripletta, aby určil, či štát Kalifornia mala právomoc v prípade tohto traumatického prípadu, ktorý zahŕňal zranenia, ktoré utrpeli pri hraní za Colt. Protichodné strany spochybnili, či rokovania o zmluvách, vypracovanie alebo skutočné podpísanie vytvorili jurisdikciu predmetu. Profesor Birren v konečnom dôsledku poznamenáva, že ak bola podpísaná skutočná dohoda, určuje, ktorý štát má jurisdikciu, nezohľadňuje predchádzajúce rokovania alebo zohľadní do úvahy.

V nepretržitej bitke o práva hráčov profesor Birren uzatvára túto periodiku vyhlásením „Jeden sa čuduje, koľko čakajúcich podobných prípadov práve vylúčilo uverejnené stanovisko Tripplett“. Koľko hráčov hľadajúcich kompenzáciu v snahe viesť normálny život, práve zostalo v tme uprostred tohto rozhodnutia? “

Druhý periodika profesora Birrena zahŕňala odvolanie Anselmo v. Grossmont-Cuyamaca Community College District District a je morfom kolegiálneho športu a práva. Profesor Birren načrtol problémy, ktoré vznikajú, keď hosťujúci hráč trpí zranením počas hry z dôvodu nedostatočných terénnych podmienok. Vyjadril svoje pobúrenie smerom k rozhodnutiu súdneho dvora, že domáci tím je imunizovaný pred nárokmi hosťujúceho tímu, a jasne stanovuje faktory, ktoré vykonával odvolací súd, aby existoval nárast konania. Prípad bol vrátený k súdnemu konaniu, v ktorom sa rozhodol, že univerzity dlhujú povinnosť náležitej starostlivosti za návštevných účastníkov.

Pokiaľ kontroverzné problémy týkajúce sa športu a práva naďalej vznikajú, môžete zaručiť, že profesor Birren predstaví jeho vedomosti a zručnosti v oblasti hry.

Keď nepíše upozornenie na športové spory, profesor Birren nájdete počas leta počas letnej múdrosti na juhozápadných študentmi pri výučbe športového práva. Kurz sa týka riadiacich orgánov športového priemyslu, spolu s pracovným právom, zmluvným právom, hospodárskou súťažou alebo protimonopolnými zákonmi a týka sa otázok, ktoré vznikajú v profesionálnych organizáciách ako NFL, NBA, NFL, MLA a UFC atď.

Kliknutím sem získate ďalšie informácie týkajúce sa kurzu športového práva profesora Birren.

Pôvodný príspevok, ako sa objavil v blogu, nájdete tu:

Zdieľajte toto:
Facebook
Twarch
E -mail

Leave a Reply

Your email address will not be published.