Loading...

Príprava na prvých 5K

3,1 míle – ideálna vzdialenosť pre váš prvý vpád do jedného z najvýznamnejších športov na svete (pre záznam je to asi 6 000 krokov Fitbit). Pomôžeme vám orientovať sa s niekoľkými výzvami, ktoré ľudia vykopnú, keď začínajú prvýkrát, alebo sa po prestávke vrátia do behu.

Tu je presne to, ako správne začať.

Pozri tiež: 5 výhodných dôvodov na spustenie

A nepamätajte si registráciu na prvý maratón Tiburon Tiburon a 5K.

Zaregistrujte sa na 5K závod
Môže sa zdať šialené naznačovať preteky skôr, ako ste začali trénovať, ale verte mi, je to motivujúce. Dátum závodu vám poskytne účel. Existuje veľa zdrojov na objavovanie pretekov a udalostí. Obchody s regionálnymi behmi tiež organizujú výcvikové behy. Siete sociálnych médií sú tiež fantastickými miestami, ktoré si nakoniec uvedomujú regionálne udalosti.

Zamerajte sa na jednoduché ciele
Beh zabalí veľké množstvo treskov za babku. Môžete to urobiť kedykoľvek a kdekoľvek, rovnako ako to, že nebudete vyžadovať, aby ste mohli začať. Po spustení behu programu, pretože beh je rýchlo rýchlo, však veľa ľudí stráca ťažkú paru. Väčšina ľudí začína tiež rýchlo. Pľúca začnú horieť. Dýchanie sa zmení na lapanie po dychu. Ľudia vás prechádzajú na ceste, odrádzajú sa. Najväčším problémom je objavenie správneho tempa. Táto skúsenosť sa vyskytuje všetkým. Stačí pomaly a striedať sa medzi joggingom a chôdzou.

Bežať každý deň
Ak strieľate sedem dní a nakoniec skončíte iba tromi alebo štyrmi dňami, budete na dobrej ceste, aby ste mali fantastických 5K. Sledujte tento fantastický rozhovor TED o hodnote toho, že každý deň robíte niečo nové.

Baviť sa
Veľa ľudí sa okamžite nezúčastňuje na behu so zábavou. Čím viac zábavy s tým máte, tým je pravdepodobnejšie, že sa s tým budete držať. Tak to prijmite, usmievajte sa a relaxujte.

Počítajte kroky, nie míle
Každý sa vás chystá spýtať na Miles. Presne ako ďaleko ste zašli? Presne ako ďaleko ste bežali tento týždeň? Aký je váš cieľový čas pre vašu rasu? Pri tréningu na prvých 5K sa nezameriavajte na čísla. Stačí sa dostať von, každý deň a zamerajte sa na uspokojenie vášho každodenného cieľa Fitbit Step. Nepamätáte si, že chôdza sa počíta rovnako ako beh!

Pripravte sa na úspech, ako aj na povrchovú silnú
Vždy sa objavujte zvlhčené, ako aj palivo v nádrži. Čím viac sa budete lepšie stretnúť s tým, že sa dostanete so svojimi zjazdmi a vzdialenosťami. Nepamätajte si, že si prinesiete niektoré rýchlo stráviteľné sacharidy, ako je banán alebo bar organickej energie/granola, avšak experimentujte s niekoľkými rôznymi potravinami, s ktorými vaše telo robí najlepšie. Rovnako ako sa uistite, že ste silní. Urobí to váš beh oveľa viac prospešnejší.

Ak splníte tieto tipy, budete mať na dobrej úrovni úspechu. Na ceste budú mať nejaké ťažkosti. Skutočne požadujete objavenie zdroja motivácie, ako aj energie, ktorá pre vás funguje. Majte na pamäti, že ste vždy trpezliví a počúvajte svoje telo – rovnako ako nenechajte zranenia zablokovať. Vyskytujú sa všetkým, takže zostaňte pozitívni a veľa šťastia!

Jenn Pattee je konkurenčný ultrarunner, mimo fyzickej zdatnosti Maven, ako aj nemilosrdný prenasledujúci čas. V roku 2008 založila základný výcvik v San Franciscu. Každé ráno aj večer, ako aj jej tím trénerov, berú skupiny oddaných amatérskych športovcov s malebnými cestami, ako aj dômyselné rutiny krížového výcviku určené na zvýšenie výdrže, flexibility, jadrovej jadra, jadr výdrž, ako aj rýchlosť. Nedávno zložila na komunikácii.

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie by ste nemali používať na diagnostiku alebo liečbu problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej rutiny fyzickej zdatnosti vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Leave a Reply

Your email address will not be published.