Loading...

Súdny dvor klesá o udelenie vysokých škôd, ktoré spĺňa platba UFC Pay Per View Piracy

v poslednom rozhodnutí, ktoré sa týka náhrady škody za pirátstvo výplatného vysielania, dôvody na rozsudok minulý týždeň vydal okresný súd USA, E.D. Severná Karolína, hodnotenie škody za pirátstvo UFC 116 osobným klubom.

V situácii z minulého týždňa (Joe Hand Propagtions, Inc. v. Johnson) Obvinený prevádzkoval osobný klub, ktorý vysielal UFC 116 bez nákupu licenčného poplatku od žalobcu. Navrhovateľ žaloval tvrdenie pirátstva satelitného signálu. Obvinený nereagoval, čo viedlo k rozsudku zmeškania proti obvinenému klubu.

Navrhovateľ požadoval náhradu škody vo výške 60 000 dolárov, súd však zistil, že táto suma je extrémna, ako aj náhradu škody trochu nad zákonným minimom. Pri posudzovaní náhrady škody na 1 500 dolárov okresný sudca Terrence Boyle zdôvodnil takto:

Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch sa Súdny dvor domnieva, že udelenie paušálnej sadzby náhrady škody, spojené s maximálnou obsadením zariadenia, ako aj s elegstinou porušenia, je najviac v súlade s cieľmi štatútu, ako aj s kvantom poškodenia Naozaj zažil Joe Hand. V oddiele 605 sa ustanovuje, že ak súdny dvor udeľuje zákonné škody, malo by sa vydať na náhradu škody, ktoré je „spravodlivé“. § 605 písm. E) bod 3 písm. C) bod i) bod ii). Aj keď sú tieto výpočty špekulatívne, „Niektoré domnienky týkajúce sa náhrady škody sú prípustné, ak, ako tu, zlyhanie odporcu zabránilo vypočítaniu škôd s vyššou istotou.“ Kingvision Pay-per-view, Ltd v. Arnoat, č. 06 Civ. 4811, 2007 WL 2076632, *6 (S.D.N.Y. 13. júla 2007).

Joe Hand vypočíta sadzby pre svoje zmluvy na základe maximálnej obsadenosti. [De 12-2]. Sadzková karta spojená s hnutím žalobcu vysvetľuje náklady účtované za zákonnú dohodu o sublicenciácii, ktorá sa líši v závislosti od schopnosti vysielania subjektu, ktorý program vysiela. Podľa karty sadzby, ako aj pripojeného čestného prehlásenia, klub by zaplatil 900 dolárov za vysielanie programu zákonne. [De 12-3, 12-2]. Tento súd, ktorý chýba indikátor priťažujúcich faktorov, ako sú opakované porušenia alebo značné peňažné zisky, tento súd zistí, že udelenie zákonného maxima škody by bolo v podobných prípadoch extrémne, ako aj mimo súlad s oceneniami.

Pokiaľ ide o vylepšenie, neexistujú obavy, že klub zachytil a vysielal program úmyselne, ako aj priemyselné výhody. Joe Hand tvrdí, že program bol šifrovaný a poskytnutý iba svojim platiacim zákazníkom, preto je nepravdepodobné, že obžalovaní náhodou dostali program. Vzhľadom na okolnosti, ako aj cieľ odstrašenia podľa § 605, súd udeľuje zákonné škody vo výške 1 000,00 dolárov. Súdny dvor vynásobí zákonné náhrady škody podľa faktora úmyselnosti 1,5, pri cene celkovej náhrady škody vo výške 1 500,00 dolárov…

Na základe vyššie uvedeného sa udeľuje hnutie žalobcu na rozsudok zmeškania. [De 11]. Úradník súdu je nariadený, aby sa dostal do rozsudku proti obžalovaným vo výške 1 500,00 dolárov. Okrem toho sa obvinenia právnikov udeľujú žalobcovi Joeovi vo výške 1 000,00 dolárov. Náklady sa udeľujú žalobcovi Joeovi vo výške 475,00 dolárov.

Zdieľajte toto:
Twarch
Facebook

Páči sa ti to:
Ako načítanie …

Súvisiaci

1 000 dolárov na škody udelené za UFC 172 Piracyoctober 30, 2016 v „pirátstve“
Hodnotenie poškodenia vo výške 10 000 dolárov, ktoré sú v súlade s UFC 162 Piracyjanuarom 26. 2016 v „pirátstve“
7 000 dolárov v náhradu škody, ktorá bola splnená s pirátstvom UFC 159SEPTEMPTERSKÉHO 1, 2016 v „pirátstve“

Leave a Reply

Your email address will not be published.