Loading...

Extrakt z úľa vykazuje prospektívne, keď extrakt z úľaových výťažkov v oblasti rakoviny prostaty

vykazuje prospektívnu liečbu rakoviny prostaty

SCcientedAily-Prírodná liečba voľne predaja pochádza zo zastavenia úľov v medových úľoch, podľa nového dokumentu od výskumných pracovníkov z University of Chicago Medicine. Fenetylester kyseliny kofeínovej alebo mys je zlúčenina izolovaná z HoneyBee Hive propolis, živica využívaná včelami na opravu otvorov v úľoch. Propolis sa po stáročia využíva ako prirodzená liečba podmienok od bolesti v krku a alergií po popáleniny a rakovinu. Táto zlúčenina však nezískala prijatie v centre z dôvodu vedeckých obáv týkajúcich sa jej vplyvu na bunky.

V dokumente uverejnenom vo výskume prevencie rakoviny vedci integrovali štandardné techniky štúdie pre výskum rakoviny so špičkovou proteomikou, aby zistili, že CAPE zastavuje rakovinu prostaty v počiatočnom štádiu zastavením systému nádorových buniek na detekciu zdrojov výživy.

„Ak kŕmite Cape na myši každý deň, ich nádory prestanú rásť. Po niekoľkých týždňoch, ak zastavíte liečbu, nádory začnú znova rásť svojím pôvodným tempom, “uviedla Richard B. Jones, PhD, odborný asistent na štúdii pre výskum rakoviny Ben May, ako aj inštitút pre inštitút pre Inštitút pre Inštitút pre Inštitút pre Inštitút pre Inštitút pre Inštitút pre inštitút Genomika, ako aj systémová biológia, ako aj vedúci autor štúdie. “Nezabíja tak rakovinu, ale vo všeobecnosti však neurčito zastaví proliferáciu rakoviny prostaty.”

Prírodné liečivá izolované z rastlín, ako aj živočíšnych produktov sa často uvádzajú na trh ako All-Alls pre celý rad chorôb, zvyčajne založené na vágnych antioxidačných a protizápalových tvrdeniach. Zatiaľ čo látky, ako je ženšen alebo ekologický čaj, sa v laboratóriách niekedy kontrolovali, či nie sú liečivé vlastnosti, vedecké dôkazy často chýbajú na úplných biologických vplyvoch týchto zlúčenín voľného predaja.

“Je to len nedávno, že sa ľudia pozreli na systém, ktorým niekoľko z týchto bylinných liekov funguje,” uviedol Jones. „Naše chápanie toho, čo tieto veci skutočne robia, je trochu odpojené hodge-podge testov, ako aj laboratórií, ako aj podmienky. Nakoniec ste zverení široký, odpojený príbeh o tom, čo presne tieto veci robia, ako aj to, či by boli prospešné pre liečbu chorôb. “

Na výskum štúdie domnelých protirakovinových vlastností CAPE, prvý autor Chih-Pin Chuu (teraz v Inštitúciach výskumnej štúdie pre zdravie a wellness na Taiwane) skontroloval zlúčeninu na sérii rakovinových bunkových línií. Dokonca aj pri nízkych koncentráciách, ktoré sa očakávajú po perorálnom podaní, CAPE účinne spomalil proliferáciu kultivovaných buniek izolovaných z ľudských nádorov prostaty.

CAPE bol tiež účinný pri spomaľovaní rastu ľudských nádorov prostaty naštepených na myši. Šesť týždňov liečby zlúčeninou znížila rýchlosť rastu objemu nádoru o polovicu, avšak keď sa ošetrenie CAPE zastavilo, rast nádoru obnovil jeho predchádzajúcu mieru. Výsledky naznačujú, že CAPE zastavil delenie buniek skôr ako zabíjanie rakovinových buniek.

Na zistenie bunkových modifikácií, ktoré sprostredkovali tento účinok, vedci potom využili geniálnu proteomickú metódu vyvinutú Jonesom, ako aj kolegami nazývané „mikro-západné pole“. Western bloty sú typickým laboratórnym nástrojom, ktorý sa používa na stanovenie modifikácií v hladinách proteínov a aktivity za rôznych podmienok. Avšak zatiaľ čo iba jeden alebo niekoľko proteínov je možné zakaždým monitorovať pomocou Western blotov, mikro-západné polia umožňujú vedcom skúmať početné proteíny, keď zo mnohých vzoriek.
Chuu, Jones, ako aj ich kolegovia, prevádzkovali mikro-západné polia, aby preskúmali účinok liečby CAPE na proteíny bunkových dráh zahrnutých do rastu buniek-experimenty, ktoré by boli neúmerne nákladné bez novej techniky.

„To, čo nám umožnilo urobiť, je skríning asi sto rôznych proteínov v širokom spektre signálnych dráh, ktoré sú spojené so všetkými druhmi rôznych výsledkov. Môžete si vyzdvihnúť všetky postihnuté cesty, ako aj získať celosvetový pohľad na krajinu, ako aj to nikdy predtým nebolo možné, “povedal Jones. “Trvalo by to veľa západných, mnohých technikov, ako aj mimoriadne veľké množstvo peňazí na protilátky.”

Výsledky mikro-západnej odrody umožnili výskumným pracovníkom rýchlo vyvinúť nový návrh bunkových účinkov Cape, čo sa podstatne rozšírilo na predchádzajúce práce, ktoré skúmali mechanizmy zlúčeniny. Liečba CAPE v koncentráciách, ktoré zastavili rast rakovinových buniek, potlačilo aktivitu proteínov v kináze p70S6, ako aj dráhy AKT, ktoré sú rozhodujúcimi senzormi primeranej výživy, ktoré môžu aktivovať proliferáciu buniek.

„Zdá sa, že Cape vo všeobecnosti zastaví schopnosť buniek rakoviny prostaty vnímať, že je k dispozícii výživa,“ Jpovedali. “Zastavia všetky molekulárne podpisy, ktoré by naznačovali, že existuje výživa, ako aj bunky už nemajú tento proliferatívny účinok na výživu.”

Schopnosť CAP pre zmrazenie proliferácie rakovinových buniek by z nej mohla urobiť príťažlivú spoločnú liečbu spolu s chemoterapiou, ktoré majú zabíjať nádorové bunky. Jones varoval, že vedecké pokusy by boli potrebné skôr, ako sa Cape môže ukázať ako efektívny a bezrizikový pre túto funkciu u ľudí. Experimenty CAPE však ponúkajú precedens na odomknutie biologických mechanizmov iných prírodných liekov, čo možno umožňuje týmto zlúčeninám prekročiť kliniku.

„Normálnym problémom pri vvedení niekoľkých z týchto bylinných liekov do centra je to, že nikto nerozumie presne tomu, ako konajú, nikto nerozumie tomuto mechanizmu, ako aj v dôsledku toho vedci vo všeobecnosti neváhajú pridať ich do akéhokoľvek druhu stratégie farmaceutickej liečby. , “Povedal Jones. „Teraz skutočne dokážeme systematicky demonštrovať časti bunkovej fyziológie, ktoré sú ovplyvnené týmito zlúčeninami.“

Zdroj príbehu:
Vyššie uvedený príbeh je dotlačený z materiálov dodaných University of Chicago Medical Center.
Poznámka: Materiály môžu byť upravené pre materiál aj dĺžku. Ak chcete získať informácie, obráťte sa na vyššie uvedený zdroj.

Referencia denníka:
C.-P. Chuu, H.-P. Lin, M. F. Ciaccio, J. M. Kokontis, R. J. Hause, R. A. Hiipakka, S. Liao, R. B. Jones. Fenetylester kyseliny kofeínovej potláča proliferáciu buniek ľudských rakovín prostaty s inhibíciou p70S6K a signalizačných sietí AKT. Výskum prevencie rakoviny, 2012; 5 (5): 788 doi: 10,158/1940-6207.capr-12-0004-t

Leave a Reply

Your email address will not be published.